Witamy na stronie szkoły podstawowej WORLD AROUND SCHOOL

Witamy w progach Międzykulturowej Szkoły Podstawowej „World Around”, jedynej takiej szkoły w Krakowie, która oferuje kontynuację nauki w anglojęzycznym gimnazjum i liceum (IB World School No. 006265), tworząc tym samym spójny i innowacyjny program nauczania międzykulturowego na wszystkich etapach edukacji.

podstawowa4

know

Statut szkoły

podstawowa3

Kadra pedagogiczna

podstawowa1

System oceniania

podstawowa2

Rozkład zajęć

podstawowa5

Oferta edukacji

Dołącz do najlepszej szkoły międzykulturowej w Małopolsce!

Szkoła podstawowa / Primary School

World Around Intercultural Primary & Middle Schools to niezależne szkoły prywatne o uprawnieniach szkół publicznych. Wchodzą w skład większej instytucji (Prywatne Akademickie Centrum Kształcenia), która działa na krakowskim rynku edukacyjnym od ponad dwudziestu lat, a w 2008 roku otworzyła Prywatną Szkołę Podstawową Academos, co pozwoliło nam oferować kompleksowe usługi edukacyjne na poziomie podstawowym, gimnazjalnym i licealnym. Organem założycielskim szkół jest Jerzy Waligóra – doktor hab. nauk humanistycznych, historyk literatury polskiej.

Gdy nasze liceum (VIII PALO) przystąpiło do programu Matury Międzynarodowej IB DP (jako IB World School no. 6265) naturalnym stało się dążenie, aby pozostałe szkoły również włączyły do swojej oferty międzynarodowe programy edukacyjne. Dlatego też od początku przyświeca nam wizja edukacyjna oparta o najwyższe międzynarodowe standardy oświatowe, którym hołduje International Baccalaureate Organization (IBO).

Lokalizacja placówki i dane kontaktowe

World Around Intercultural Primary School
Międzykulturowa Szkoła Podstawowa „World Around”

ul. Sobieskiego 3/3, 31-136 Kraków